Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pan Brady se vrací z životního tripu a rebelové chystají nepokoje i placky s Hermanem

1. 11. 2016 10:13:16
O panu Bradym, plackách s D. Hermanem, zneužití odporu k M. Zemanovi, o zmanipulování tibetské otázky a též o snadné manipulovatelnosti studentů.

Pan Brady klopýtá obtěžkán medailemi, klíči, plaketami, uznáními a náhlou slávou domů, a pokud mu zbyla nějaká soudnost, do konce života nepřestane kroutit hlavou, na jakém tripu se to vlastně ocitnul.

Ostatní nevyznamenaní, kteří bez povšimnutí prošli koncentrákem a ti, kteří nejsou zmanipulovaní hysterií a masírkou, na které byl odpor proti M. Zemanovi využit přelévajícími se silami z Top09 do KDU (pravými organizátory Staromáku byli M. Jurečka s P. Gazdíkem), nad tím stojí v němém úžasu. O znehodnocení řádů, medailí, čestných členství a jiných podobných poct ani nehovořím.

Díky za iniciativu, která nás čeká - tedy zdarma rozdávané placky po klubech a hospodách s D. Hermanem jako morálním cool spasitelem národa, který nám na srazu Sudetoněmeckého landsmannschaftu razí cestu do středu Evropy, abychom mohli splynout s Německem tak, že bychom se jako národ jednou provždy rozplynuli. (Vycházím z jeho návštěvy sjezdu Sudetoněmeckého landsmannschaftu, o které lživě tvrdil, že mu ji schválil prezident, a kde se nechal slyšet, že by se Česká republika mohla stát spolkovou zemí Německa. Je lhostejno, jestli to myslel z ekonomického či jakéhokoli jiného hlediska, čímž on sám tento výrok hájí.)

Jistě jeho politické působení budou schopni obhájit ti, kteří ho budou mít na klopách, stejně jako K. Schwarzenberga s čírem, aniž by byli s to jmenovat jediné politické rozhodnutí nebo výsledek působení Karla v politice napříč stranami.

Zájem o ně je prý obrovský, grafika i cílové zaměření stejné, jako u Karla s čírem - orientována na mladé rebely, kteří se domnívají, že našli bez přemýšlení hrdinu boje proti orientaci východním směrem. Stačí pár oblíbených výrazů módního slangu (jako např. hustokrutopřísnej týpek), žváro trávy a správné brýle. Aspoň bude na první pohled zřejmé, (řečeno slovy klasika humoru P. Kantorka), kdo je ujetej.

O tom, jakým způsobem a kým byl využit Tibet, ke kterému jsem vzhlížela na studiích a zbožně si četla budhistická a lamaistická moudra v knihách, které jsme s pár známými opisovali a kopírovali a předávali si je jako klenoty mezi sebou, raději ani mluvit nebudu. Nad K. Jacques, vyvěšující ostentativně s M. Bursíkem vlajky Tibetu nebo revolucionářem Kalouskem zabaleným v tibetské vlajce a aktivitami D. Hermana v této oblasti bych už musela asi vrhnout.

Nepřestávám však žasnout, jak snadno se dají zmanipulovat vysokoškolští studenti, u kterých bych předpokládala vytříbené kritické myšlení, které, jak se zdá, většina z nich vyplýtvá na kritiku svých kantorů a vrstevníků. Jak málo z nich dokáže říci, proč demonstrovali za změnu vysokoškolského zákona, co obdivují na K. Schwarzenbergovi, T. Halíkovi, M. Putnovi ap., jaké jsou důsledky migrační vítací politiky a co hodlají podniknout, až tu i na jejich vkus bude migrantů dost. Stačí, že pan děkan nebo příslušná mainstreamová kulturní ikona, která je momentálně v módě, zavelí a hurá na barikády.

Je jedna důležitá poučka, na kterou by nikdy neměli zapomínat ti, kteří chtějí něco ve svém životě změnit. Ať už je to odvrhnutí zhoubného zlozvyku nebo nenáviděného člověka či skupiny. Když totiž něco odstraníte, je důležité mít promyšleno, čím nebo kým to nahradíte. Jinak se něco podobného těžko povede, případně se vakuum překlopí ještě do horšího stavu a je obsazeno silami, které si nepřejete ani vy.

Kuřáci často nahradí cigaretu alkoholem, drogou či dortíkem, svržený diktátor je nahrazen vojenskými juntami nebo hrdlořezy, nenáviděný politik je nahrazen machiavelistickým, bezskrupulózním manipulátorem nebo je tam dosazena loutka, která má učinit nepopulární, avšak nutné změny, aby pak přišel za jásotu davu oblíbený a milovaný vůdce, který povolí otěže. Ještě před rebelií je dobré tedy důkladně uvážit nejen to, co nechceme (na tom se lidé velmi snadno shodnou, protože nic tak nesbližuje, jako společný nepřítel), ale co vlastně chceme, aby pak nebylo ještě hůř.

Autor: Dana Bočková | úterý 1.11.2016 10:13 | karma článku: 43.59 | přečteno: 2722x

Další články blogera

Dana Bočková

Čipování psů je dobrá věc a funguje, odpolitizujme toto téma a zbavme ho hysterie

Bohužel čipování psů bylo schváleno v době různých nepopulárních buzerací a represí a ne zrovna v optimální podobě, i tak jsem za to vděčná. Níže rozeberu proč a podíváme se spolu i na námitky veřejnosti.

3.7.2017 v 11:02 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 531 | Diskuse

Dana Bočková

Učila jsem tři roky v cirkuse. Byly to nejlepší roky mého života

Rozhovor s bývalou učitelkou Ivou Rosovou o tom, jak se učí a vychovávají cirkusové děti, čím ji obohatila tato práce a jak se s dětmi cestovalo a učilo zároveň.

11.2.2017 v 19:01 | Karma článku: 23.03 | Přečteno: 1399 | Diskuse

Dana Bočková

Cirkus není jen práce, je to způsob života

Janu Málkovou jsem poznala na Facebooku, kde hledala kamarádku z dětských let. Snažila jsem se jí pomoci. Zadařilo se, kamarádka byla nalezena a já Janu poprosila o rozhovor o životě u cirkusu. Její příběh mne opravdu dostal.

9.2.2017 v 11:47 | Karma článku: 26.22 | Přečteno: 1072 | Diskuse

Dana Bočková

Co by řekl Havel

Vždy mne baví vykladači myšlenek mrtvých nebo imaginárních bytostí. Co by řekl Havel uprchlické vlně? Já se na rozdíl od nich pamatuji, co skutečně řekl.

8.1.2017 v 11:47 | Karma článku: 36.09 | Přečteno: 1477 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Stávka v bílém

Praktičtí lékaři a někteří soukromí specialisté šli do stávky.Respektive nešli do ordinací a nechali je zamčené. Cynik by řekl: “To se jim to stávkuje, když jim stejně běží paušální kapitační platba za registrované pacienty."

18.10.2017 v 21:11 | Karma článku: 6.73 | Přečteno: 121 | Diskuse

Jiří Beránek

Jsem populista, xenofob, nacista a Putinův agent?

Pravice už z principu nemůže být populistická, protože pak už by nebyla pravicí. Pravicové hodnoty jsou svoboda, odpovědnost, pořádek, spravedlnost. Nic z toho není populistické.

18.10.2017 v 20:46 | Karma článku: 15.44 | Přečteno: 306 | Diskuse

Václav Poddaný

Volby 2017

Volby 2017 se rychle blíží a mně to nedá a musím se vyjádřit. Voleb by jsme si měli v demokratické společnosti vážit, avšak v momentální době kapitalismu začínají být spíše k smíchu. Nejen z tohoto důvodu je potřeba přemýšlet.

18.10.2017 v 20:37 | Karma článku: 4.59 | Přečteno: 134 | Diskuse

Martin Makr Kratochvíl

33% OBČANŮ JSOU SVOBODNÍ

Přijďte stvrdit svým hlasem své přesvědčení, životní styl a nenechte si ho nikým vzít! Blíží se volby. Někteří z Vás jsou už rozhodnutí komu dát hlas. Mnoho z Vás však váhá a nakonec k volbám nejde. Berete to jako projev svobody.

18.10.2017 v 20:35 | Karma článku: 17.08 | Přečteno: 244 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Diskuse o reformě EU se smrskla na „Agendu lídrů“

Donald Tusk se důstojně ujal role vystavitele pohřbu diskuse o reformě EU. Pojede se dál v zaběhnutých kolejích vesele vstříc „více Evropy“ a světlým zítřkům. Unie se prostě nezmění, a pokud ano, leda k horšímu.

18.10.2017 v 20:00 | Karma článku: 16.01 | Přečteno: 171 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.